O mașină în care se aflau cinci tineri cu vârste cuprinse între 14 și 22 de ani s-a răsturnat, în această seară, în comuna băcăuană Helegiu. Toți au fost transportați la spital pentru a primi îngrijiri medicale.

„În această seară, pompierii militari băcăuani au intervenit în comuna Helegiu la un accident rutier în care un autoturism s-a răsturnat.
La fața locului au acționat o autospecială de stingere cu apă și spumă, un echipaj SMURD EPA și un echipaj SAJ, fiind ulterior solicitat și ATPVM din cadrul Detașamentului de Pompieri Onești.
În urma evenimentului au rezultat cinci victime, respectiv, doi minori de sex masculin cu vârste de aproximativ 14 și 16 ani, două femei in vârstă de aproximativ 18 și 20 de ani și un bărbat în vârstă de aproximativ 22 de ani, toate conștiente, cu diverse traumatisme. Acestora li s-a acordat primul ajutor la fața locului, după care au fost transportate la spital de echipajele SMURD și ATPVM.
Pompierii au asigurat, de asemenea, măsurile de prevenire și stingere a incendiilor la locul accidentului”, au transmis reprezentanții ISU Bacău.

































