Pompierii militari ieșeni intervin în municipiul Iași, pe șoseaua Nicolina, în urma unui accident rutier produs între un autobuz și un autoturism.
Din primele informații, trei persoane aflate în autobuz acuză contuzii, existând totodată posibilitatea producerii unor scurgeri de carburanți.
La locul evenimentului au fost mobilizate 2 autospeciale de stingere cu apă și spumă (ASAS) cu modul de descarcerare și acordarea primului ajutor, un echipaj de prim ajutor calificat (EPA), precum și două echipaje ale Serviciului de Ambulanță Județean.
Pompierii militari acționează pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor, sablarea carosabilului și eliminarea eventualelor riscuri generate de accident.
































