Astăzi după-amiază, doi copii s-au urcat pe un vagon staționat în Gara Târgu-Neamț și unul dintre ei, în vârstă de 12 ani, s-a electrocutat și a suferit arsuri grave.
Din cauza complexității rănilor suferite, băiatul va fi transferat la Spitalul „Grigore Alexandrescu” din București cu ajutorul unui elicopter SMURD, care va ateriza pe stadionul Cetatea din orașul Târgu-Neamț.
Reamintim faptul că astăzi, în jurul orei 15:40, prin apel la 112 a fost anunțat faptul că doi copii s-au urcat pe un vagon de tren staționat în Gara din orașul Târgu-Neamț.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Târgu-Neamț, SAJ și IPJ.
Ajunse la locul indicat, forțele de intervenție au constatat că un copil în vârstă de aproximativ 12 ani care s-a urcat pe vagonul trenului a fost electrocutat. Băiatul, cu arsuri pe o suprafață mare a corpului, a fost preluat de un echipaj de la SAJ și transportat la spital.
Celălalt copil nu a suferit leziuni.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Târgu-Neamț, SAJ și IPJ.
Ajunse la locul indicat, forțele de intervenție au constatat că un copil în vârstă de aproximativ 12 ani care s-a urcat pe vagonul trenului a fost electrocutat. Băiatul, cu arsuri pe o suprafață mare a corpului, a fost preluat de un echipaj de la SAJ și transportat la spital.
Celălalt copil nu a suferit leziuni.
































