Astăzi, în jurul orei 14:00, s-a produs un accident rutier grav pe DN 2 – E85, Bucureşti-Urziceni, în apropiere de localitatea Moviliţa, din judeţul Ialomiţa, în care au fost implicate un autoturism și o dubiță. La fața locului au intervenit o autospecială de stingere, o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni. În sprijinul acestora a acționat și un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița.
Au fost găsite două victime – una conștientă, cooperantă, căreia i s-a acordat primul ajutor medical, care ulterior a fost preluată și transportată la o unitate spitalicească din municipiul București.
Cea de-a doua, încarcerată, inconștientă, aflată în stop cardio- respirator, care a fost extrasă dintre fiarele contorsionate ale autoturismului și, deși au fost începute imediat manevrele de resuscitare, din păcate victima nu a răspuns fiind declarată decedată.
































