Se circulă greu din cauza unui accident rutier, iar trafic este dirijat pe DN2-E85, între localitățile Limpeziș și Cioranca, din județul Buzău. S-a produs o coliziune între două autovehicule și două persoane sunt evaluate medical.
Primele cercetări au arătat că accidentul s-a produs la ieșire dinspre Costești către Cioranca, fiind vorba despre o coliziune între două autoturisme ce se deplasau pe direcția Buzău către Urziceni, conduse de către doi șoferi de 57, respectiv 58 de ani, din București și Bacău.
Accidentul s-a soldat cu rănirea a patru persoane: șoferul de 58 de ani și două pasagere din mașina acestuia, ambele de 57 de ani, din Bacău, respectiv o pasageră din cealaltă mașină, de 46 de ani, din București.
Persoanele rănite au fost preluate de ambulanță și transportate la spital pentru îngrijiri medicale.
În cauză se va întocmi dosar penal iar polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul.


































